ПРОГРАММНЫЕ РРО, ГОТОВЫ ЛИ К ИСПОЛЬЗОВАНИЮ?

БУДУ ВДЯЧНИЙ, ЯКЩО СКОРИСТАЄТЕСЯ КНОПОЧКОЮ

РРО і банківські платіжні картки.

Чи необхідно торговому підприємству, що здійснює розрахунки із застосуванням РРО проводити такі операції через банківський платіжний термінал?

Згідно з постановою КМУ № 878 від 29.09.2010 р. з 31 грудня 2011 року перейти на обов'язкове прийняття платіжних засобів зобов'язані всі торговці , які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення 25 000 чоловік і більше . При цьому кількість платіжних терміналів повинна становити не менше 50 % кількості РРО , а за наявності одного РРО суб'єкт господарювання зобов'язаний встановити як мінімум один платіжний термінал .
Звільнено від обов'язкового прийняття спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань , студентів , учнів і викладачів вищих , професійно -технічних , загальноосвітніх навчальних закладів , працівників промислових підприємств , а також підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 м2 (крім автозаправних станцій) .
Постановою від 29.06.2011 р. № 706 внесено зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833. Згідно з оновленим п. 21 Порядку суб'єкт господарювання зобов'язаний "забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства" .

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Згідно зі ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил торгівлі підприємці притягуються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 170 грн.) За повторне порушення протягом року розмір штрафу становить від 85 до 459 грн.

Обмеження або відмова в реалізації прав споживачів, зокрема , на здійснення розрахунку за допомогою електронних платіжних засобів , може спричинити накладення штрафу в розмірі 8500 грн . (п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) (п. 12 ) статті 23 Закону України « Про захист прав споживачів »).

Авторизація

Вхід через соц.мережи

PUMA UA Vovk UA
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }