ПРОГРАММНЫЕ РРО, ГОТОВЫ ЛИ К ИСПОЛЬЗОВАНИЮ?

БУДУ ВДЯЧНИЙ, ЯКЩО СКОРИСТАЄТЕСЯ КНОПОЧКОЮ

Як з'явився перший касовий апарат.

Існує думка, що касовий апарат ускладнює життя багатьом підприємцям, проте мало хто знає, що перший касовий апарат був винайдений саме власником бізнесу, власником, який за допомогою цього пристрою поклав край розкраданням і халатності серед продавців і зробив свій бізнес стабільним і прибутковим.

 Багато віків торговці не могли з точністю визначити власний прибуток. По-перше, для цього треба було вести гросбухи з урахуванням надходжень і продажів, що робив далеко не кожен підприємець, а по-друге, відомості в цих гросбухах зазвичай не відповідали дійсності: дані, що надаються власникам найманими продавцями, клерками, прикажчиками і службовцями виявлялися неповними або недостовірними. При цьому у власника підприємства не було ніякої можливості викрити своїх підлеглих в несумлінності.

Це відкривало щонайширші можливості для розкрадань, особливо в тих випадках, коли товарообіг був великим, а продавці або буфетники розплачувалися з покупцями з власної кишені або з каси. Саме у такій ситуації опинився хазяїн маленького кафе в американському місті Дейтон, штат Огайо, Джеймс Рітті.

ritty jamesВін був надзвичайно здивований, виявивши, що його заклад, незважаючи на велику кількість відвідувачів, майже не приносить доходу. Як з'ясувалося, причиною тому було дрібне крадійство серед співробітників, які не могли утриматися від спокуси запустити руку в грошову скриньку.

Вирішення проблеми прийшло несподівано. Засмучений Рітті відправився відпочивати в Європу і прогулюючись по судну корабля, забрів в машинне відділення, де звернув увагу на пристрій, що автоматично відлічував кожен оборот рухового валу. Ритти осяяла щаслива думка, що подібний же пристрій може фіксувати кожну купівлю у барі або кафе.

Джеймс Рітті негайно повернувся в Дейтон, де разом з братом сконструював простий касовий апарат, запатентований 4 листопада 1879 року. У першій моделі кожна торгова операція фіксувалася на диску.

1879Пізніше з'явився спеціальний індикатор, що дозволяв і касирові, і покупцеві бачити вартість купівлі. Тепер, після того, як індикатор показав суму, яку продавець повинен був покласти в касовий ящик, спокуса що-небудь втаїти ставав значно менше.

Ритти також придумав пристосування, що фіксувало кожну грошову операцію на паперовому рулоні. Тепер хазяїн міг звірити суму готівки в касі з сумою, позначеною на рулоні, і точно дізнатися, скільки було зроблено покупок за день. Кафе між тим, стало приносити хороший дохід не лише із-за "чесності" буфетників, але і із-за наявності незвичайного апарату, який збирав натовпи роззяв. Згодом винахід Ритти дістав назву "Непідкупний касир Рітті".

Спочатку Джеймс Рітті серйозно вирішив зайнятися виробництвом і продажем касових апаратів. Разом з братом він почав виготовляти касові апарати у себе удома. Але робота виявилася складніше і клопітно, ніж вони припускали і незабаром Рітті віддав перевагу спокійній, налагодженій ресторанній справі. Він продав бізнес по виробництву касових апаратів разом з патентом всього за $1000 винахідникові Джону Паттерсону.

Паттерсон заснував компанію National Cash Register Company(NCR), яка випустила перший повноцінний механічний касовий апарат.

cash-1 crУ той час за межами маленького американського містечка ніхто ще не чув про касові апарати, і Паттерсон почав активно пропагувати новий метод торгівлі і висміювати старий, грунтований на приблизному розрахунку. Він відкрив першу у світі школу по підготовці продавців. Навчання проводилося за рахунок компанії; були також організовані регулярні зустрічі по обміну досвідом - з'їзди продавців. Паттерсон наполягав на таких речах, як хороше знання продавцями продукції, що виставляється, і їх зовнішній вигляд.

Під девізом "Це окупається!" він вигадав дорогу програму по організації побуту і дозвілля власних службовців. Поступово контрольно-касові апарати стали користуватися популярністю не лише в Сполучених штатах Америки, але і у всьому світі. Касовий апарат продовжував удосконалюватися, незабаром Паттерсон винайшов пристосування для віддруковування чека покупцеві.

Також були винайдені пристосування, що дозволяють завідувачеві складом автоматично отримувати відомості про загальну кількість проданих товарів, про товари, продані кожним продавцем, кожним відділом, про усі зроблені торгові операції. Ці винаходи викликали революцію у сфері обліку комерційних операцій. 

Авторизація

Вхід через соц.мережи

PUMA UA Vovk UA
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }