ПРОГРАММНЫЕ РРО, ГОТОВЫ ЛИ К ИСПОЛЬЗОВАНИЮ?

БУДУ ВДЯЧНИЙ, ЯКЩО СКОРИСТАЄТЕСЯ КНОПОЧКОЮ

Чому виникли гроші.

Дуже давно, в кам'яному столітті, люди цілком обходилися без грошей. Навіщо вони їм були потрібні? Усе необхідне для життя вони отримували від природи. Адже що головне для людини - була б їжа та житло. І жили люди в печерах, ходили на полювання з палицями та кам'яними сокирами, збирали рослини.

 Але виявилось, що не кожна людина, що уміла робити сокири і іншу зброю, являлася заразом і хорошим мисливцем! Виникла ідея: нехай зброяр робить зброю, а мисливець з цією зброєю на полювання ходить, при цьому за зброю мисливець зброяреві платить здобиччю!

Так виник взаємовигідний обмін-бартер. Чим людині все самому робити, у тому числі те, в чому він погано розбирається, чи не краще розподілити обов'язки і одну продукцію міняти на іншу, яку сам робити не можеш? Тобто виникла спеціалізація на виготовлення певних типів продукції.

Але щоб міняти один товар на інший, необхідна потреба продавця саме в тому товарі, який пропонує інший торговець. Отже, обмін товарів міг відбуватися тільки за наявності потрібних товарів у обох торговців, вступають в угоду.

Ця умова сильно обмежувала можливість товарообміну. Слід також врахувати, що при обміні повинна дотримуватися вимога рівності вартості товарів, що беруть участь в обміні, що теж обмежувало обмін. Потребу в розвитку обміну привело до виділення з безлічі обмінюваних товарів еквіваленту, використовуваного при обміні товарів.

З часом виділилися товари, що мали хорошу ліквідність(ликвидность-это здатність до реалізації). Це були тварини, хутра, коштовні камені, сіль, зерно, посуд, меблі, взуття, одяг дорогоцінні метали і тому подібне. Якраз дорогоцінні метали(здебільшого золото, срібло) були виділені в якості загального еквіваленту.

Якості, властиві золоту, такі як: це метал рідкісний, однорідний, ділимий, може тривало зберігатися, портативний, важковидобувний, сприяли вибору саме цього металу.

Товар, що мав максимальну ліквідність став грошима. Гроші - цей самий ліквідний засіб. Відмітимо, що з'явилися гроші як результат економічних взаємовідносин в господарському житті людей. Таким чином, виходить, що гроші з'явилися абсолютно об'єктивно. Гроші є товаром, а товар призначений для обміну.

Саме слово "гроші" виникло в результаті того, що древні римляни використали Храм богині Джуно Монета в якості майстерні для карбування монет. Надалі усі місця, де робилися монети, стали називати "монета". Англійський варіант цього слова "минт", французький, - "моне"; від цього слова пішло англійське слово "ваб" - гроші. Монети існують всюди близько 2500 років, але відомо, що їм передували різні предмети, використовувані як гроші.

Є свідчення і про те, що тисячі років назад в примітивних суспільствах використовувалися камені. У паперових грошей були попередники у вигляді документів, що обіцяють платежі золотом, сріблом і іншими цінними предметами.

Відомі історії найперші купюри, банкноти, що знаходилися у вільному обігу, були уперше випущені банкірами в Китаї в XVIII столітті нашої ери. Хоча банки і банкіри існували впродовж багатьох віків до появи найперших банкнотів.

На перших порах банкноти підтримували монетами, і в результаті цього їх стали сприймати як гроші. До XVII століття паперові гроші були введені в обіг в дуже невеликих кількостях усього лише в декількох країнах.

Основні історичні етапи розвитку грошей :

Перший етап - поява грошей з виконанням їх функцій випадковими товарами.

Другий етап - закріплення за золотом ролі загального еквіваленту(цей етап був найтривалішим).

Третій етап - етап переходу до паперових або кредитних грошей.

Четвертий етап - поступове витіснення готівки з обороту, внаслідок чого стали з'являтися електронні різновиди платежів. 

Авторизація

Вхід через соц.мережи

PUMA UA Vovk UA
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }